Lisovanie za studena

Sme hrdí, že sa zaoberáme výrobou oleja zo semien lisovaný za studena, teda bez dodatočného tepelného opracovania, vykonávané mechanickým lisovaním. Makový olej po sedimentácii (usadení zvyšných nečistôt po lisovaní na dne sudov) a filtrácii (cez komôrkový filter) plníme do fliaš (malospotrebiteľské balenie) a kanistrov (veľkoodberateľské balenie).

Zdravotné benefity makového oleja

  • vyznačuje sa vysokým objemom aminokyselín a nenasýtených mastných kyselín
  • obsahuje zdraviu prospešné minerály ako sú fosfor, vápnik, draslík, horčík a železo
  • vďaka svojmu jedinečnému zloženiu spomaľuje proces starnutia pokožky, zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov a je veľmi vhodný aj ako relaxačný masážny olej
  • vplýva na vyrovnanie hladiny cholesterolu v krvi
  • obsahuje vitamín E a stimuluje prirodzené obranné mechanizmy organizmu
  • má významnú antioxidačnú schopnosť

Využitie makového oleja

Výživový doplnok: Vďaka zdravotným benefitom, ktoré sú založené na jeho dlhodobom tradičnom užívaní, makový olej je veľmi cenným výživovým doplnkom pre zlepšenie a pravidelné udržovanie zdravotného stavu a obranyschopnosti ľudského organizmu.

Gastronómia: makový olej má veľmi intenzívnu makovú chuť. Pridaním do tradičných makových pokrmov ale aj ako náhrada iných foriem tukov dodáva skvelú makovú príchuť do koláčov, zákuskov, buchiet a pod. Je výborná aj v studenej kuchyni ako prísada do šalátov, dresingov.

Kozmetika: makový olej má veľmi dobrý hydratačný účinok, čo využíva kozmetický priemysel na výrobu mydiel, krémov, emulzií a iných produktov, pričom svoje blahodarné účinky na pokožku, vlasy a nechty dokáže využiť každý človek aj priamym použitím a masážou.

Technické využitie: makový olej je využívaný aj ako nosný olej vo farbách a lakoch ako aj na iné technické účely.