Slovensko - krajina maku

V silnom zázemí spoločnosti SLOVAK MAK s.r.o. sme do vienka dostali najlepšie predpoklady na pestovanie maku. Staviame na vhodnej geografickej polohe, dlhodobej histórii a aktuálnej spotrebe maku na slovenskom a českom trhu.

Už v roku 2015 sme pestovali mak na osevnej ploche 1250 ha a tento objem naďalej zvyšujeme. Naše úsilie vyústilo do spoluprác so silnými obchodnými partnermi, akými sú spoločnosti Saneca Pharmaceuticals, a.s., EXATA-Group, a.s.. Teší nás, že dopyt po makových semenách, ale aj po makovej slame, je dlhodobo stabilný a rastúci.

Sme lokálni a cenovo dostupní

Pre našich odoberateľov sme spoľahlivým partnerom. Využívame najmodernejšie spracovateľské postupy, pravidelne investujeme do nákupu technológií a rozširujeme existujúce výrobné priestory. Vytvárame najlepšie podmienky pre poľnohospodárov a stali sme sa lokálnym, cenovo výhodným dodávateľom s kvalitným makom na potravinárske, pekárske, farmaceutické a ďalšie účely.

Know-how a legislatívne poradenstvo

Okrem kompletného know-how ohľadom pestovania maku pre našich partnerov z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva a farmaceutického priemyslu zabezpečujeme aj kompletné poradenstvo v oblasti legislatívy a získania potrebných licencií na pestovanie maku.